אודות האקדמיה הישראלית לריקוד אירי

"אייריש דאנס – ישראל": האקדמיה הישראלית לריקוד אירי בהנהלת יאיר ורדיגר
(TCRG / ADCRG), מורה ושופט מוסמך בריקוד אירי, הוא המרכז הראשון בארץ להוראת הריקוד האירי, הפועל משנת 2002. במרכז נלמד הריקוד האירי על מרכיביו: המחול והסטפס האירי. התלמידים לומדים את הריקוד הן בסגנונו המסורתי והן בסגנון המודרני שהתפתח ומוצג במופעי הריקוד בחו"ל כגון: Lord of the Dance ו- Riverdance. במרכז לומדים כיום מעל 250 תלמידים ברחבי הארץ: רמת-אביב, רעננה, חולון, רמת גן, פתח תקוה, חיפה, תל אביב, נתניה, ירושלים ורחובות לפי קבוצות של ילדים, נוער ומבוגרים.

'אייריש דאנס – ישראל' מציעה מגוון תוכניות לימוד ברוח המסורת והתרבות האירית, משיעורי ריקוד מקצועיים, ובתוכם שיעורי טכניקה, ועד לרמת להקת ריקוד למי שחפץ/ה להתמקצע ולהופיע. האקדמיה גם מקיימת תחרויות לתלמידים מדי חצי שנה, ברוח מסורת התחרויות לריקוד אירי המתקיימות במרכזי התרבות הקלטית בעולם – אירלנד, אנגליה וארצות-הברית.
'אייריש דאנס – ישראל' מעבירה סדנאות, הפעלות והופעות בכל הקשור לריקוד האירי: מסדנאות לבתי-ספר, דרך ימי עיון ועד להופעות תיאטרון ואירועי עובדים לחברות ולמוסדות גדולים.

aboutUs

יאיר ורדיגר – מייסד האקדמיה הישראלית לריקוד אירי

Adjudicate

יאיר ורדיגר הקים את 'אייריש דאנס – ישראל' בשנת 2002. יאיר רוקד את הריקוד האירי מעל 20 שנה והוא יוצר וסולן מופע הריקוד האירי שכובש את ישראל: Mystery of the Dance ומנהל את להקת הריקוד האירי הייצוגית של האקדמיה הישראלית לריקוד אירי.

במאי 2008, יאיר עבר את בחינות ההסמכה למורים של הארגון הגדול בעולם למורים לריקוד אירי, ה- An Coimisiun le Rinci Gaelacha, והינו הראשון והיחיד בישראל בעל ההסמכה TCRG.

בינואר 2012, יאיר עבר את בחינות ההסמכה לשופטים של הארגון הגדול בעולם למורים לריקוד אירי, ה- An Coimisiun le Rinci Gaelacha, והינו הראשון והיחיד בישראל בעל ההסמכה ADCRG.

יאיר רקדן גם במופע האירי הבינלאומי המצליח Lord of the Dance.

ענבל ורדיגר – רוזנר – יו"ר קבוצת אייריש דאנס – ישראל

MOTD-Inbal

ענבל רו"ח במקצועה, רוקדת את הריקוד האירי מעל 6 שנים. רקדנית וסולנית במופע: Mystery of the Dance ומנהלת את המערך הארגוני של האקדמיה וחטיבת המופעים לסקטור העסקי ולציבור הפרטי.